Sizi Arayalım

Karın Germe

İçindekiler

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı, vücudundaki yağ fazlalığı, deri fazlalığı ve sarkıklık gibi sorunlar için spor ve diyet gibi yöntemlerle istediği sonucu alamayan kişilerin karın bölgesini isteği forma kavuşmasını sağlayan estetik bir operasyondur. Operasyonda fazla yağlar ve deri alınır, karın bölgesi düzleştirilir.

Karın germe estetiği hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilir. Hem fazla kilolar için hem de fazla kiloların hızla verilmesi sonucu gerçekleşen dezenformasyonu gidermek için tercih edilebilir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 5 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gece
Hassasiyet Süreci :
1 - 5 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 - 7 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Karın Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Aşağıda belirttiğimiz durumlar için karın germe ameliyatı sorunlarınızı çözebilir, bu ameliyata ihtiyacınız olup olmadığı ve nasıl bir sonuç elde edileceği doktorumuz tarafından yapılan muayene sonrasında detaylıca anlatılır.

 • Hamilelik sonrası karın bölgesinde deformasyon oluşanlar
 • Hızlı kilo verme sonucu derisinde fazlalık olanlar
 • Spor ve diyet ile karın bölgesinde istenen sonuca ulaşamayanlar

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı çoğu zaman genel anestezi yapılarak gerçekleştirilir, fakat hastanın özel durumu varsa lokal anestezi altında gerçekleştirilmesi de gerekebilir. Lokal anestezi çoğunlukla mini karın germe ameliyatında önerilmektedir. Anestezi altında gerçekleşeceği için operasyon sırasında hastanın ağrı ve acı hissetmeyecektir. Karın germe ameliyatı tam karın germe ve mini karın germe ameliyatı olarak yapılabilir:

Tam karın germe ameliyatı ile yapılan işlemlerde bikini bölgesinde uzanan bir cerrahi kesi ve ek olarak göbek deliği çevresinde de hafif bir kesi yapılır. Bu operasyonla hem üst hem de alt karın bölgesindeki fazlalık alındığı için hamilelik sonrası ve yüksek kilo kaybeden hastalarda tercih edilir.

Mini karın germe ameliyatı ise kısa bir cerrahi kesiyle yapılır. Göbek deliğinin alt kısmında kalan sarkma, çatlak gibi deformasyonlarda etkilidir. Bu yüzden yalnızca karnın alt kısmında deformasyon olan hastalarda tercih edilir. Mini karın germe operasyonunda kesi yapılan bölgeler bikini  giyilen bölgenin altında kalacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Karın germe ameliyatı günümüzde sıkça yapılan bir ameliyattır.  takım dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

 • Her estetik operasyonda olduğu gibi karın germe ameliyatından önce de mutlaka kişi şikayetlerini ve beklentilerini doktor ile eksiksiz anlatmalıdır.
 • Kronik hastalıklar var ise doktora belirtilmelidir.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa bunlar mutlaka doktora iletilmelidir.
 • Daha önce geçirilen operasyonlar mutlaka doktora iletilmelidir.
 • Operasyona geldiğinizde rahat kıyafetler olması, rahat giyilecek gömlek gibi kıyafetler tercih edilmesi iyi olacaktır.
Ne Dediler?
Berçin Erge Ünver
09/03/2023

Klinik gayet temiz , çalışanlar ilgili, doktorlar çok başarılı. Herkese tavsiye ederim

Aylin Halıcı
20/12/2022

Aysu hoca ve bizimle ilgilenen Tuğba hm dan ve tabiki Lovest den çok memnun kaldım herkeze ısrarla tavsiye ederim

Alkım Karaca
13/01/2023

Kuzenim saç ekimi operasyonu için araştırma içerisindeydim kendisi saç ekimi için kendini hazır hissettiğini ve Türkiye ye gelmek istediğini söylemişt

Devamını Oku
Alev A.
13/12/2022

Yoğun araştırmalarım sonucunda Lovest klinikle yolum kesişti danışmanlardan doktorlara ,transfere kadar herkes çok ilgili ve cana yakındı.Kendimi güve

Devamını Oku
Mehmet Copur
09/01/2023

İstanbul’un en kaliteli kliniklerinden. Dermatolog Kübra hocanın bilgisine ve yeteneğine hayran kaldık

ali sahil
02/12/2023

Doktor Kübra Kızıltaç hanıma muayene oldum. Dolgu işlemi yaptırdım doktor hanımın eli çok hafif işlemle ilgili oldukça detaylı bilgilendirme yaptı. Gö

Devamını Oku

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Gerekli Hazırlıklar

 • Ameliyat öncesinde doktorunuzun belirttiği ilaçları alıp, bırakmanız gerektiği ilaçlar bırakılmalıdır.
 • Özellikle aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.
 • Ameliyat öncesinde sigara ve alkol kullanımına ara vermeniz gerekmektedir.
 • Operasyondan önce sıvı bir diyet uygulayıp, 8 saat öncesinde yeme, içme kesilmelidir.
İlgili İçerikler
Diş Estetiği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş estetiği, hem sosyal hayatta hem de iş hayatında ikili diyaloglarda, gülümserken, kahkaha atarken...

Çene Ucu Dolgusu

Çene şeklinden ve boyutundan memnun olmayan kişiler çene ucu dolgusu ile...

Badem Göz Estetiği Kalıcı mı?

Badem göz ameliyatı ya da badem göz estetiği olarak bilinen operasyon, genellikle işlevsel sorunları...

Meme Estetiği Hakkındaki Gerçekler

Meme estetiği; meme biçimi, meme genişliği ve meme görünümü gibi pek çok nedene bağlı...

Karın Germe Ameliyatı Yaptırdıktan Sonraki Süreç

arın germe ameliyatı ile düz ve sert bir karına sahip olursunuz. Hastanın bir ya da iki gün hastanede yatması gerekir. Yurtdışından gelen hastaların 1 hafta Türkiye'de kalmasını ve ilk kontrollerin bizim tarafımızdan yapılmasını istiyoruz. Ameliyat sonrası bandajlar 1-2 hafta içinde dikişler de zaman içinde alınacaktır. Operasyon sonrası 4 hafta boyunca kişilerin korse kullanmasını öneriyoruz.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Gündelik Yaşantıya, İşe Dönüş Ne Kadar Sürer?

Karın germe ameliyatı sonrası bir iki gün hastanede yatış ve sonrasında 1-2 hasta istirahat öneriyoruz. Kişi isterse 7-10 gün kadar sonrasında işe ve sosyal hayata dönüş yapabilir fakat 2-3 hafta boyunca güç gerektiren fiziksel işlerden ve egzersizden uzak durması gereklidir.

Karın Germe Ameliyatında Karşılaşılabilecek Riskler Nelerdir?

Bütün ameliyatlarda olduğu gibi karın germe ameliyatında bazı riskler bulunmaktadır. Fakat günümüzdeki gelişmiş sağlık hizmetleri ve gelişmiş teknolojilerle donatılmış ameliyathaneler sayesinde bu risklere pek rastlanmamaktadır.  İlgili risklerin yaşanmaması için ameliyat öncesinde ilgili risklerle hasta bilgilendirilmektedir.

Karın Germe Ameliyatının İzleri Ne Kadar Sürede Geçer?

Operasyondan sonra yara izleri ilk olarak belirgin bir şekildedir.  İyileşme sürecinde izlen azalır ve yıl sonunda görülmeyecek kadar azalır. Operasyonda yapılan kesilerin özellikle bikini bölgesinde kalmasına dikkat edilir ve  izler iç çamaşırı ve bikini ile görülmeyecek konumda kalırlar. Böylece operasyon sonrasında estetik olarak çok iyi bir görüntü sağlanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamile Kalınabilir Mi?

Karın germe ameliyatının hamile kalınması üzerine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.  Operasyondan sonra tekrar hamile kalınması ile doğum sonrasında kişinin karın bölgesinde tekrar yağlanmalar ve dezanformasyonlar olabilir ve kişi idlerse tekrar karın germe ameliyatı olmak isteyebilir.

Karın Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Karın germe ameliyatı ne kadar sürer?

Karın germe ameliyatı yapılan işlemlere göre 2-5 saat arası sürebilir. İşlemlerin hangi bölgede ve hangi teknikle yapılacağı ve beraberinde liposuction gibi işlemlerin yapılıp yapılmamasına göre süre değişkenlik gösterir.

Ameliyat sonrası şişlikler ne zaman gider?

Ameliyat sonrasında şişlik meydana gelebilmektedir.  Bu şişlikler operasyondan sonra 7-10 gün içinde kendiliğinden geçecektir. 

İkinci kez karın germe ameliyatı yapılabilir mi?

2. kez karın germe ameliyatı yapılabilir. İki operasyon arasında 1 yıl beklenmesi tavsiye edilir.

Karın germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Tüm ameliyatlar gibi karın gemre ameliyatında da riskler mevcuttur. Bunlar; anesteziye bağlı riskler, ameliyat bölgesinde sıvı birikmesi, kan pıhtı atması, kötü yara iyileşmesi gibi riskler olup, ameliyat sonrasında takılan drenaj, antibiyotik kullanımı, korse kullanımı gibi önlemler bu riskleri azaltır.

Karın germe ameliyatı sonrasında iz kalır mı?

Karın germe ameliyatı sonrası bikini bölgesi altında kalacak şekilde saklanabilecek izle oluşur. Bu izler doktorunuzun önerdiği iz giderici kremler ve slikon bantlar ile oldukça iyi bir şekilde giderilerek, belirginliği azaltılır.

Karın germe amliyetı için yaş sınırı nedir?

Karın germe ameliyatı 18 yaş üstü kişilere yapılmaktadır.

Ameliyat sonrası ağrı sızı olacak mı?

Operasyon sonrası verilen ağrı kesici ilaçlar sayesinde, oluşabilecek muhtemel ağrılar sizi rahatsız etmeyecektir.

Ameliyat sonrasında ne kadar süre ile korse takmam gerekir?

Hastanın durumuna göre korse giymesi önerilebilir. 4-6 hafta arası korse giyilmesi en iyi sonucun alınması için önemlidir.

Ameliyat sonrası antibiyotik kullanmak gerekecek mi?

Her cerrahi operasyon sonrasında olduğu gibi karın germe ameliyatı sonrası da oluşabilecek iltihaplar için doktor tarafından önerilen antibiyorikler kullanılmalıdır.

Ameliyattan sonra ne zaman spor yapabilirim?

Ameliyattan 3 hafta sonra hafif egzersizler, 6 hafta sonrasında ise geniş ölçüde spor yapılabilir. İyileşme durumuna göre doktorunuza danışarak spor ağırlığını belirleyebilirisniz.

Karın germe ameliyatı sonrası hamile kalabilir miyim?

Karın germe ameliyatı sonrası isterseniz hamile kalabilirsiniz. Fakat ameliyattan hemen sonra gebelik düşünüyorsanız, gebelik sonucu karında tekrar çatlak ve sarkmalar olabileceği için, ameliyat gebelik sonrasına ertelenmesi önerilir.

Emzirne döneminde karın germe ameliyatı yapılabilir mi?

Emzirme döneminde karın germe ameliyatı uygulanmaz. Hem emzirmeyi etkilememesi hem de hamilelikte alınan kiloların bir kısmı verilmiş olacağından karın germe ameliyatının doğumdan bir yıl sonra olması önerilmektedir.

Karın germe ameliyatı sonrası cinsel ilişki ne kadar süre sonra yapılabilir?

Cinsel ilişki fiziksel bir performans ve zorlama gerektirebileceği için ameliyattan sonraki 3-4 hafta süre ile yapılmaması önerilir.

Karın germe beraberinde liposuction yapılabilir mi?

Karın germe ameliyatı ile birlikte liposuction ve bazı hafif operasyonlar yapılabilir.

Son Güncelleme Tarihi : 10.08.2023