Liposuction Fiyatları | Liposuction nedir, nasıl uygulanır? - Lovest
Liposuction - Lovest Estetik

Liposuction - Yağ Aldırma

Liposuction, vücudun bazı bölgelerine yerleşmiş yapılan diyet ve egzersize rağmen bir türlü gitmeyen yağların vakumlama yöntemi ile vücuttan alınmasıdır.

Karın, bel, basen, kalça, kollar, sırt, yanak, gıdı, meme, ayak bileği gibi bölgelerde  oluşan yağlanmalar liposuction uygulanarak yok edilir ve daha düzgün vücut hatlarına sahip olmanızı sağlar. Liposuction  işleminde özellikle yağ değil de yağ hücreleri alındığı için etkisi kalıcıdır. Belli bir kilo kontrolü sağlandığında yağlanma tekrarlanmaz ve vücut şeklini korur.

Sizi Arayalım

  Kimler Liposuction  Yaptırabilir?

  18 yaşından itibaren cildi yeterince esnek olup fazla kilolu olmasa da bölgesel yağlanmalardan şikayetçi olan kişiler liposuction yaptırabilirler. Terlemeyi önlemek amacıyla koltuk altına da uygulanabilmektedir.
  • Liposuction bir kilo verme yöntemi olmamakla birlkte kilolu hastalara da uygulanabilir. Kilo vermeye yardımcı olmayıp vücudun daha belirgin hatlara sahip olmasını sağlar.
  • Diyet ve egzersize rağmen istediği forma giremeyenler
  • Bölgesel vücut yağlanmaları olanlar
  • Cildi yeterince esnek olan kişiler

  Liposuction işleminden istediği sonucu alabilirler.

  Liposuction, operasyon sonrası talimatlar takip edildiği sürece inatçı ve bölgesel olan yağların yok edilmesinde yüksek başarı oranına sahip olmasıyla biliniyor. Liposuction sırasında, tedavi edilen alandan sadece belli belirli bir miktarda yağ alınabilmektedir. Bu nedenle aklınızdaki ‘ideal’ vücut imajına sahip olabilmeniz için beklentilerinizi belirtmeniz ve mümkün olup olmadığını öğrenmeniz oldukça önemlidir.

  Liposuction Operasyonu Nasıl Gerçekleşir?

  Hastayla beklentileri ve operasyonun sonuçları hakkında konuşulur. Genel bir sağlık değerlendirmesinin ardından bölgesel yağlar incelenir ve tedavi edilecek kısımlar belirlenir. Operasyon deriye dar bir kanal yerleştirilerek titreşim ile yağ hücrelerinin parçalanması ardından vakumlama yöntemi ile çekilmesi şeklinde gerçekleşir. Kesiler mm'lik çapta yapıldığı için ciltte belirgin bir iz olmaz. Operasyon süresi liposuction alanının büyüklüğüne göre değişebilir.

  Liposuction operasyonu, hastane koşullarında ameliyathanede ve anestezi uzmanı gözetiminde yapılır  Daha çok lokal anestezi ve damar yolu ile uyutma tercih edilir. Eğer liposuction yapılacak bölge çok küçükse sadece lokal anestezi yeterli görülebilir.
  Liposuction uygulanacak bölgenin yerine ve büyüklüğüne göre 1-5 saat arası sürebilir. Uygulama için açılan kanüller genelde dikiş gerektirmez ya da 1-2 dikiş yeterli olur. İhtiyaç olması durumunda operasyone göre kanül deliklerine diren konulup içerde biriken sıvı dışarı atılması sağlanır. 

  Liposuction Operasyonu Sonrası

  Liposuction operasyonunda hasta genellikle aynı gün ayağa kalkıp sosyal yaşantısına devam edebilir. Ameliyat sonrası ağrı çok az olur ve ağrı kesicilerle geçiştirilebilir.  Ameliyat sonrasında bandaj ve hastaya özel korse giydirilir. Hastanın korse giymeye 1 ay devam etmesi ve ilk bir iki ay ağır sporlardan uzak durması daha iyi sonuç alması için önemlidir.
  Liposuction yapılan bölgede renk değişimleri olabilir. Gene karıncalanma, şişlik ve yanma hissi olabilir ve bu şikayetler kendiliğinden bir iki hafta içinde ortadan kalkar.Vakum uygulanmış alanlarda morumsu renk değişiklikleri olabilir. Şişlik, karıncalanma ve yanma hissi olabilir. 
  Operasyon izleri 2-6 ay arasından iyileşerek ortadan kalkar.

  SIK SORULAN SORULAR

  Hayır uzman bir doktor tarafından yapılan liposuction sonucu herhangi bir simetri bozukluğu oluşmaz. Aksine ehil ellerde, vücudunuzdaki orantısız bölgeler eşitlenmesi sağlanır.

  Liposuction ile ilgili olarak tekrar bir kilo alma söz konusu değildir. Fakat kişi beslenmesine ve hareketine dikkat etmezse, her zaman kilo alma durumu meydana gelecektir.

  Liposuction kanül girişleri için açılan minik kesiler dışında iz olmaz. Bunlar dikkat çekmeyecek bölgelerden açılır. Zamanla iyileşerek büyük ölçüde belirsizleşir.

  Operasyondan yaklaşık 1 ay sonra rahatlıkla spor yapabilirsiniz.

  Operasyondan sonra duş almak için 2-3 gün beklemeniz önerilir.

  Öncelikle liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Vücudun hangi bölgelerinden yapıldığına ve hastanın kilosuna göre alınan yağ miktarı değişir.

  Operasyondan 2-3 saat sonra taburcu olabilirsiniz. Operasyon sonrası hastanede istirahat gerekmemekte.

  Fiziksel çalışma gerekmeye masabaşı işlerde sonraki gün işinize devam edebilirsiniz.

  Evet, tek seferde vücudunuzun birden çok bölgesi için liposuction yaptırabilirsiniz.

  Vücudunuzun operasyon yapılan bölgesine göre doktor tarafından belli süre korse takmanız istenebilir.

  Ufak tefek şişlikler ve renk değişimleri olabilir, kısa sürede kendiliğinden geçecektir.

  Liposuction her mevsim rahatlıkla yaptırılabilir.

  Lipusction ile birlikte çeşitli operasyonlar yapılabilmektedir. Doktorunuzla görüşerek birlikte olmak istediğiniz operasyonları belirtip, belirleyebilirisiniz.

  Her operasyon gibi bir takım yan etkiler ve komplikasyon ihtimali bulunsa da liposuction en hafif geçirilen operasyonlardan biridir. Şişlik, morarma, uyuşma, deride geçici his kabı yan etkiler görülebilir.

  TOP