Yüz Germe Estetiği - Lovest Estetik Kliniği

Yüz Germe Estetiği Nedir?

Yüz derisinde yaşın ilerlemesi, aşırı kilo alıp verme, yada farklı rahatsızlıklarla bollaşma, sarkma yada kırışıklık oluşabilir. Yüz germe estetiği yüz derisinde meydana gelen bollaşma, sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi işlemidir.

Yüz germe ameliyatından sonra kişilerin görünümünde belirgin bir gençleşme olur. Bu da kişilerin en özgüven kazanmasını hem de kendisini daha mutlu hissetmesini sağlar.

Yüz germe estetiği en çok yapılan estetik operasyonlar arasındadır.

Sizi Arayalım

  Yüz Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Aşağıda saydığımız kişilerin yüz germe estetiği yaptırması uygundur. Bunun dışındaki durumlarda da uzman doktorlarımız değerlendirme yaparak karar vermektedir.

  • Özellikle yaşın ilerlemesi ile yüz derisinde bollaşma, sarkma ve kırışıklıkları olanlar
  • Aşırı yada sık sık kilo alıp verme sonucunda deri sarkmaları, bollaşmaları olanlar,
  • Yüzü ile ilgili travmatik  durum yada rahatsızlık yaşayanlar,

  Yüz germe estetiği için kliniğimize başvurarak uzman doktorlarımız ile görüşme sağlarlar.

  Yüz Germe Estetiği Hangi Tekniklerle Yapılır?

  Yüz germe estetik operasyonu tek bir operasyondan ziyade bir operasyonlar bütünü şeklindedir. Özellikle diğer estetik operasyonlarla da bir uygulanabildiği için bu süreç doktorumuz tarafından sizin durumunuzu ve beklentilerinizi dinledikten sonra belirlenir. Genellikle saçlı deriden kesi açılarak sarkan dokular ve fazla deriler çıkarılır. Bu sayede iz kalmadan genç bir görünüm elde edilir.

  Operasyon Süreci Nasıldır?

  Süreç yüz bölgesi ile ilgili şikayeti olan kişilerin kliniğimize başvurması ile başlar. Hastalarımız uzman doktor tarafından muayene edilerek mevcut durumları tespit edilir. Hastanın şikayet ve beklentileri dinlenerek kişi için en uygun operasyon süreci belirlenir.

  Yapılacak operasyon ve teknik belirlendikten sonra hasta bilgilendirilerek operasyon başlatılır. Genellikle kulak üzeri saçlı deri ve boyun germe estetiğindeki gibi  kulak arkasından kesi yapılarak sarkan yüz derisi gerdirilerek sarkmalar ve kırışıklıklar giderilir. Bu bölgeden fazla olan deri çıkarılır. Bu kişinin beklentisi ve doktorumuzun değerlendirmesi sonrasında belirlenmektedir.

  Yüz germe ameliyatı boyun germe ameliyatı ile birlikte yapılır genelde. Farklı estetik operasyonlarla birlikte uygulanabilmektedir. Bu durumu doktor ile görüşüp uygunluğu belirlenmelidir. Ameliyat yaklaşık 2 saat sürmektedir. Farklı operasyonlarla birlikte yapıldığında bu süre uzayabilmektedir.

  yüz germe estetiği

  Yüz Germe Estetiği Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Yüz germe estetiği operasyonu oldukça yaygın yapılan ve diğer operasyonlara nazaran daha basit olsa da bir takım dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

  • Her estetik operasyonda olduğu gibi yüz germe estetik operasyonundan önce de mutlaka kişi şikayetlerini ve beklentilerini doktor ile eksiksiz anlatmalıdır.
  • Özellikle aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa bunlar mutlaka doktora iletilmelidir.
  • Ameliyat öncesinde sigara ve alkol kullanımına ara vermeniz gerekmektedir.
  • Daha önce benzer bir operasyon geçirildiyse mutlaka doktora iletilmelidir.
  • Ameliyat sonrasında en az 4 hafta saçlarınıza boya gibi işlem yaptırmamanız gerekmektedir. Bu yüzden yaptırıyorsanız bunu ameliyat öncesinde yaptırmanızı tavsiye ederiz.
  • Operasyona geldiğinizde rahat kıyafetler olması, rahat giyilecek gömlek gibi kıyafetler tercih edilmesi iyi olacaktır.

  Yüz Germe Estetiği Yaptırdıktan Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Yüz germe estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Yüz ve çevresi darbe ve travmalara karşı dikkat edilmeli ve korunmalıdır.
  • Yüz germe estetiği sonrasında morluk ve şişlik meydana gelebilir. 10 gün içerisinde bunlar kendiliğinden gidecektir.
  • Ameliyattan sonra 1 gün hastanede kalır. 2. günü hasta taburcu edilir.
  • Ameliyattan sonra hastaya korse verilir. Gün içinde çıkarıp takarak aralıklarla 3 haftaya kadar kullanmasını istenir.
  • Kulak üzerindeki bantların çıkması 14 günü bulabiliyor.
  • İyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gündür. 14 gün sonra iş hayatına dönebilmektedir. Yurt dışından gelen hastaların 5-7 gün Türkiye'de kalmaları istenir.
  • Hastalara yara izleri için kremler verilir ve bu kremleri 6-8 hafta kullanması istenir.
  • Hastaların spor ve sosyal hayata dönüşleri ise 4-6 hafta arasında değişmektedir.
  • Tam iyileşme süreci 4-6 aydır. Bu sürede sonunda sonuç tam olarak gözlemlenmektedir.
  • Ameliyat sonrası doktorun belirlediği aralıklarla kontroller gerçekleştirilmeli ve bu kontroller aksatılmamalıdır.

  SIK SORULAN SORULAR

  Yüz germe estetik operasyonu uzun süre yüzünüzün formunu korumasını sağlayan bir operasyondur. Fakat yaşlanma devam edeceğinden uzun yıllar sonra tekrarlanma ihtiyacı doğabilmektedir.

  Sık sık yada aşırı kilo alıp verme sonucunda ve yaşın ilerlemesi ile yüz bölgesinde bollaşma, sarkma ve kırışıklık olan kişiler için uygundur.

  Boyun germe estetiği gibi farklı operasyonlarla birlikte yapılabilmektedir. Birlikte yapılabilecek operasyonlar için doktorumuzdan bilgi almanızda fayda vardır.

  Hayır. Yüz germe işleminde sadece ameliyat ile etkili sonuca ulaşılabilir. Egzersiz yada kremlerle germe mümkün değildir.

  Yüz germe ameliyatında her cerrahi işlemde olan enfeksiyon kapma ve kana riski bulunmaktadır. Fakat bu durumlar çok nadir olarak görülmektedir.

  Evet, operasyon genel anestezi ile yapılmaktadır.

  Ameliyat tekniği beklentiniz ve uygulanacak işleme bağlı olarak doktor tarafından belirlenmektedir.

  Ameliyattan sonra iyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gündür. 14 gün sonra normal hayatına dönebilmektedir. 

  Fiziksel olarak güç gerektirmeye işlerde çalışanlar 14 gün sonra çalışma hayatına dönebilirler. Farklı bir işte çalışması durumunda doktorumuz tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

  Ameliyattan 4 gün sonra duş alabilirsiniz.

  Ameliyattan sonra en az 2 hafta boyunca fiziksel güç gerektiren işlerden uzak durulmalıdır. Operasyondan 4-6 hafta sonra spor yapmaya başlamaları tavsiye edilmektedir. Yapılacak spor doktorla paylaşılarak bu süre belirlenebilir.

  Hayır, yüzde belirgin bir iz kalmamaktadır. Bazen komplikasyonlar gerçekleştiği zaman iz oluşabilmektedir. Bu izler de küçük operasyonla kısa sürede çözülmektedir.

   

  Evet. Operasyon sonrası hafif şişlik ve ödem meydana gelebilir. Bunun için endişelenmeyin. Bu şişlik ve morluklar kendiliğinden geçecektir.

  TOP