Saç Ekim Örnekleri

Saç Ekimi Lovest Estetik Öncesi Sonrasi Saç Ekimi Lovest Estetik Öncesi Sonrasi

Saç Ekimi Lovest Estetik Öncesi Sonrasi Saç Ekimi Lovest Estetik Öncesi Sonrasi

Lovest Estetik Klinik

Güler yüzlü, Deneyimli, Yenilikçi...

Lovest Estetik Kliniği, Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yücel Sarıaltın tarafından ve yeni bir enerji ile estetik cerrahide kalite standartlarını yükseltmek için kuruldu. Türkiye'nin en çok ameliyat yapan estetik cerrahları arasında yer alan Yücel Sarıaltın, hem deneyimleri hem de dünyadaki gelişmeleri takip ederek yenilikçi yaklaşımı ile estetik cerrahi sektörünün öncülerinden olarak sektöre yön vermektedir.

Alanında uzman ve Türkiye’de en çok ameliyat yapan estetik cerrahların yer aldığı Lovest Estetik Kliniği, bugüne kadar 4000'in üzerinde estetik operasyonları gerçekleşttirmiştir.

Saç Ekim Uygulamaları

Saç Ekimi Lovest Estetik Öncesi Sonrasi
Saç Ekimi Lovest Estetik Öncesi Sonrasi
Saç Ekimi Lovest Estetik Öncesi Sonrasi
Saç Ekimi Lovest Estetik Öncesi Sonrasi
Saç Ekimi Lovest Estetik Öncesi Sonrasi
Saç Ekimi Lovest Estetik Öncesi Sonrasi

Saç Ekim Süreci

FUE Saç Ekimi - Lovest EstetikFUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Saç Ekimi

FUE saç ekim metodu 2000'li yılların başlarında geliştirilen ve 2002 yılından itibaren yaygınlaşmaya başlayan bir yöntemdir. Lokal anestezi altında gerçekleşen bu yöntemde kesi yapılmadan 0,8 mm pançlarla saç kökleri tek tek alınır ve uygulama yapılacak bölgeye transfer edilir.

Saç ekimi işlemi genel olarak kalıcı saçların bulunduğu ense bölgesinden alınan  saçlarla gerçekleştirilse de sırt, göğüs ya da bacak bölgelerinden de alınabilir. Donör bölgede kesi yapılmaz ve dikişe gerek kalmaz. Herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Kesi olmadığı içinde kanama daha az görülmektedir.

Uzman doktorlar tarafından yapıldığında çok doğal ve iyi bir görünüm sağlayan FUE tekniği şu an en çok tercih edilen ve uygulanan saç ekim yöntemidir.

Operasyon Süreci Nasıldır?

Süreç saç kaybı yaşayan kişilerin kliniğimize başvurması ile başlar. Hastalarımız uzman doktor tarafından muayene edilerek mevcut durumları tespit edilir. Hastanın şikayet ve beklentileri dinlenerek kişi için en uygun operasyon süreci belirlenir. Burada hastaların sağlık durumu ve doğal görünüme sahip olması çok önemlidir. Yapılacak alan ve miktara göre 1 veya 2 seansta ekim yapılabilir. Bunun bilgisi de hastaya verilerek son kontrollerden sonra saç ekim işlemine başlanır. Ekim işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu sayede herhangi bir acı hissedilmeden işlem yapılır. FUE tekniği ile saç ekim işlemi yapılmaktadır.

İlk olarak donör bölgeden saç köklerinin toplanır. Ekimin gerçekleştirileceği yere özel araçlarla kanallar açılır ve alınan saç kökleri bu kanallara yerleştirilerek ekim gerçekleştirilir. Ekim işlemi genelde 4-6 saat arasında sürmektedir. Ama bazen işleme göre 8 saate kadar uzayabilir.

Saç Ekimi Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saç ekimi operasyonu oldukça yaygın yapılan ve diğer operasyonlara nazaran daha basit olsa da bir takım dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

 • Her estetik operasyonda olduğu gibi saç ekiminden önce de mutlaka kişi şikayetlerini ve beklentilerini doktor ile eksiksiz anlatmalıdır.
 • Operasyon sonrasında nasıl görüneceği ve süreç detaylıca anlatılmalıdır.
 • Özellikle aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa bunlar mutlaka doktora iletilmelidir.
 • Ameliyat öncesinde sigara ve alkol kullanımına ara vermeniz gerekmektedir.
 • Daha önce saç ekimi operasyonu geçirildiyse mutlaka doktora iletilmelidir.
 • Saç ekimi yapılacak gün ve önceki gün kafein tüketilmemelidir.
 • Ameliyattan önce jöle, saç kremi vs. gibi ürünler kullanılmamalıdır.
 • Operasyon öncesinde saçların temiz ve yıkanmış olması gerekmektedir.
 • Operasyona geldiğinizde rahat kıyafetler olması, rahat giyilecek gömlek gibi kıyafetler tercih edilmesi iyi olacaktır.

Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Saç ekiminden sonraki ilk 3 gün saçlar yıkanmamalıdır.  Saçın ilk yıkanması uzman tarafından yapılmaktadır.
 • Saç ekiminden sonraki ilk 3 gün kahve, çay, sigara, alkol tüketiminden kaçınılmalıdır.
 • Saç ekiminden sonraki ilk bir hafta çok önemlidir. Ekim yapılan bölgeyi darbe ve travmalara karşı dikkat edilmeli ve korunmalıdır.
 • Saç ekiminden sonra ilk gün pansuman yapılır ve bandaj uzman tarafından çıkarılır.
 • Saçın ilk yıkamasının sonrasında her gün günde 1 defa yıkama yapılabilir. Kabuklanmanın önlenmesi için günde 2 defa da yıkanabilir.
 • Saç derisi çok hassas olduğundan bu dönemde saçlar kesinlikle tırnak kullanmadan yıkanmalıdır. Ayrıca saç derisini kaşınmamalıdır.
 • Doktor tarafından verilen losyon, krem ve önerilen tüm ürünler doktorun belirttiği şekilde kullanılmalıdır.
 • Saç derisinin kabuklanması 2 haftadan daha uzun sürüyorsa mutlaka doktorunuza bildirin.
 • Saç ekimi uygulamasından 3 hafta sonra ekilen saçlar dökülmeye başlayacaktır. Bu olağan bir süreçtir ve endişelenmeniz gerekmemektedir.
 • Saç ekiminden sonraki ilk bir ay havuza ve denize girilmemelidir.
 • Saç ekiminden sonraki 1 hafta jöle ve saç kremi gibi ürünler kullanılmamalıdır.
 • Dışarı çıkarken şapka takılacaksa kafa derisini sıkmayacak şekilde dikkat ederek takılmalıdır.
 • Güneş ışığına ve sıcağa soğuğa çıkarken dikkat etmelisiniz.
 • Ameliyat sonrası doktorun belirlediği aralıklarla kontroller gerçekleştirilmeli ve bu kontroller aksatılmamalıdır.

Saç Ekim İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi kalıcı bir operasyondur. Saç ekiminde alınan saçlar ense gibi kalıcı olan ve dökülmeyen saç köklerinin transferi işlemi olduğu için ekilen saçlar dökülmez. Fakat kendi saçlarınız dökülmesi devam edebilir. Bununla ilgili doktorumuz kontrollerini yapacaktır.

Saç ekimi operasyonunda da her cerrahi işlemde olan enfeksiyon kapma ve kana riski bulunmaktadır. Fakat alanında uzman doktorlar ve güvenilir klinikler tarafından yapıldığında bu çok çok düşük bir ihtimaldir.

Evet, operasyon lokal anestezi ile yapılmaktadır.

Saç ekimi yoğun olarak saç kaybı yaşayan yada saç durumundan memnun olmayan, donör bölgede yeterince saç kökü bulunan ve sağlık durumu saç ekimi için müsait kişiler için uygundur.

Özellikle kan yoluyla bulaşan hastalıklara sahip olan kişiler, genel sağlığı saç ekimi için uygun olmayan kişiler, donör bölgede yeterince saç bulunmayan kişiler saç ekimi için uygun adaylar değildir.

Operasyon son teknoloji FUE tekniği ile yapılmaktadır. Bu tekniğin seçimi uzman doktorlarımız tarafından belirlenmektedir.

Operasyon genellikle 4-6 saat arasında sürse de bazen 8 saate kadar sürmektedir.

Saç ekiminden sonraki ilk 3 gün kesinlikle saçlar yıkanmamalıdır. Sonrasında ilk yıkama uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Sonrasında her gün yıkama yapılmalıdır.

Operasyondan 1,5 ay sonra spor yapmaya başlamaları tavsiye edilmektedir. Yapılacak spor doktorla paylaşılarak bu süre belirlenebilir.

Hayır. Saç ekimi işleminde her hangi bir iz kalmamaktadır.

Operasyondan sonra pansuman yapılmaktadır. Operasyondan sonra ilk yıkama öncesinde uzmanımız tarafından pansuman çıkarılacaktır.

Saç derisindeki yaraların iyileşme sürecinde bir miktar kızarıklık olması normaldir.

Operasyondan ortalama 3 hafta sonra saçların dökülmesi normal bir süreçtir. Bu şok dökülme olarak tabir edilmektedir. Bu dökülme ile ekilen saç kökleri yeni saç telleri üretmek için dökülme yaparlar. Bu dökülmelerden 3 ay sonra saçlar tekrar çıkmaya başlar.

Saç ekimi işlemi her mevsimde yapılabilmektedir. Saç ekiminden sonrasında yapmanız gerekenlere dikkat ederek istediğiniz dönemde rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Saç ekiminden sonra ödem oluşabilir. Bunun haricinde ekilen saçların etrafında kabuklanma olabilir. Hafif ağrı da meydana gelebilir. Fakat bu bahsettiğimiz durumlar günlük yaşantınızı etkilemeyecek derecededir. Bunların haricinde saç ekimi işleminin sağlığınızı etkileyecek şekilde bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Saç ekimi işleminde doğru planlama ve doğru kim yapılırsa son derece doğal bir görünüm elde edersiniz. Saç ekiminden önce saç açıklık alanınız ekilecek saç miktarı ve yoğunluğu iyi belirlenmelidir. Sonrasında ekim yapan doktorun özellikle saç köklerini saçın çıkış yönüne göre doğal bir görüntü verecek şekilde ekmesi önemlidir. Tüm bu süreçler doğru şekilde yapılırsa bir zaman sonra saç ekimi işlemi fark edilmeyecektir.

TOP