Kol Germe Estetiği | Kol Germe Ameliyatı Fiyatları - Lovest Clinic
Kol Germe Estetiği - Lovest Estetik

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı; yaş ilerlemesi, aşırı kilo alma verme gibi durumlar sonucunda kolda ortaya çıkan sarkmanın bölgedeki fazla derinin çıkartılması yöntemiyle giderilme işlemidir.

Yaşlanma ile birlikte vücutta kas oranı azalmaya başlar, deri elastikliğini kaybeder ve deri altında bulunan yağ dokusunda azalma meydana gelir. Bu durum kolun üst iç kısmında sarkmaya neden olur ve vücut görüntüsünü olumsuz yönde etkiler.

Kol germe ameliyatı ile kolunuzun derisindeki sarkma sorunu kesin olarak çözüme kavuşarak genç ve gergin görünen kollara sahip olursunuz.

Sizi Arayalım

  Kol Sarkması Neden Olur?

  Kol sarkması yaşlılığa bağlı olabileceği gibi hızlı almaya ya da hızlı kilo alıp vermeye bağlı da gerçekleşebilir.

  Yaşlanmayla birlikte derinin elastikiyetinde ve kolejen liflerin deformasyon ve deri altı yağlarda azalma görülür. Bu da vücut dokularında gevşeme ve sarkmaya neden olabilir. Bu sarkma deformasyonları kol  kısmında görüldüğünde kol derisinde sarkmaya neden olur.

  Hızlı kilo alıp verenlerde de kol bölgesindeki yağ ve kas kaybı yaşanması, deride bollaşmaya neden olur. Bunu neticesinde sarkma meydana gelir.

  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı için ilk önce derinin sarkma oranı ile deri dokusunun kalınlık durumu kontrol edilir. Kolun kalın olduğu durumlarda sıklıkla liposuction işlemi uygulanır ve ardından gevşemiş olan deri çıkarılır. sarkıklığın sadece koltuk altında görüldüğü durumlarda çıkartılan deride iz bırakmayan kısa bir dikiş işlemi ile sarkıklık giderilir. Fakat çoğunlukla hastalarda koltuk altından dirseğe uzanan bir sarkma görülür. bu durumda yapılan işlem sonrasında ise kolun iç kısmında dikiş izi kalması doğaldır. Ancak bu iz bakıldığında belirgin bir şekilde görülmez.

  Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

  Yaklaşık 1,5-2 saat süren operasyon sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. Hasta 2 gün sonra duş alabilir.
  Birkaç gün içinde hasta sosyal hayata dönebilir. Fakat operasyon sonrası ilk hafta kolun kalp seviyesinden üstte tutulmasına dikkat edilmeli. Operasyon sonucu ameliyat bölgesinde morluklar ve renk değişimleri olabilir. Bunlar bir hafta içinde kendiliğinden geçecektir. Deride bir süre uyuşukluk da hissedilebilir.

  Hasta enfeksiyon riskine karşı kol bölgesini hijyenik tutmalı. Kolunu darbe ve travmalara karşı dikkatle korumalı. Kolunu zorlayacak hareketlerden kaçınmalı.  Hastanın durumuna göre 4-6 hafta sonrası spor yapmaya başlanabilir.

  Kol Germe Ameliyatının Riskleri

  Kol germe ameliyatında genel ameliyat riskleri dışında ciddi bir risk bulunmaz. Lokal anestezi ile operasyon yapılmaktadır.
  Kol germe operasyonu  deneyimli ve becerikli bir doktor tarafından modern ameliyathane ortamında yapıldığında riskler çok azdır. Fakat iyi bir operasyon yapılmadığında yara izi kötü yerleşebilir ve kötü görünebilir, kanama olabilir, enfeksiyon oluşabilir, yara ve dikişler açılabilir ya da kol derisinde yeteri kadar germe yapılmayabilir.
  Ameliyat sonrası ağrı olma ihtimali düşüktür ama ağrı oluşması halinde ağrı kesicilerle geçiştirilebilir.

  SIK SORULAN SORULAR

  Ameliyatta kullandığımız teknikler sayesinde operasyon sonrası izler oldukça hafiftir. Operasyon sonrası iyileşme sürecinde kullanmanız için vereceğimiz kremlerin de etksiyle 5-6 ay içinde sonra vücut iyice iyileşmiş izler iyice belirsizleşmiş olur.

  Ayrıca yapılan kesi kolun arka kısmında görünmeyen bölgede kalacak şekilde yapılır.

  18 yaşında üzerinde olması önemlidir. Özel bir şart aranmaz, kol sarkması problemi olan, fazla kiloya, hızlı zayıflamaya, yaşlılığa bağlı kolunda deri sarkması problemi yaşayan herkes kol germe ameliyatı yaptırabilir.

  Kol germe egzersizleri ile kol zayıflayabilir, fazla kilolar gidebilir. Fakat sarkma problemi daha çok derinin esnekliğini yitirmesiyle ve bollaşmasıyla ilgilidir. Birçok kişi spor yaparak zayıflamasına rağmen yağlarından kurtulabilir, kol kas kütlesini artırıp daha gerginlik sağlamaya çalışabilir ama derisindeki sarkma problemi için gene kol germe ameliyatı yaptırması gerekir.

  Yukarıda bahsettiğimiz gibi genel ameliyat riskleri dışında, enfeksiyon riski ve geç yara iyileşmesi riskleri olabilir.

  Sadece kol germe ameliyatı yapılacaksa lokal anestezi tercih edilmektedir. Başka operasyonlarla birlikte yapılacaksa genel anestezi altında olabilir. Hastanın durumuna göre doktor karar verip hastaya bilgi verecektir.

  Ameliyattan birkaç gün sonra hasta korse kullanarak sosyal yaşantısına ve ağır fiziksel işler yapmayanlar işlerine dönebilir.

  Kol germe estetiğinden 2 gün sonra duş almaya başlanabilir.

  Operasyon sonrası korse kullanımı 3 nedenle tercih edilmektedir. 3 hafta süre kullanımı tavsiye edilir.

  • Ödemlerin hızlı iyileşmesi
  • Kol derisindeki gerginliğin iyi olması
  • Kolu dış darbelere karşı korunması

  Kol germe ameliyatı sonrası spor yapmak için 4 hafta kadar beklenmesi tavsiye edilir.

  Kol germe ameliyatı öncesi sonrası resimler için sağlık danışmanımıza başvurabilirsiniz.

  TOP