Brezilya Poposu Estetiği | Brezilya Kalçası - Lovest Clinic
Popo Estetiği - Brezilya Kalçası Estetiği - Lovest Estetik

Brezilya Popo Estetiği

Brezilya popo estetiği, (Brazillian Butt Lift - BBL) kadınlar arasında oldukça ilgi gören operasyonlardan biridir. Bu estetik ameliyat türünde popo büyütülmesi ve şekillendirilmesi, kişinin göbeğindeki kendi yağı veya gerekirse protezler kullanılarak yapılır.

Operasyon sonucunda kişi bel çevresindeki yağlardan kurtulurken, idealindeki gibi daha büyük ve şekilli dik bir popoya ve kıvrımlı bir bele sahip olur.
Türkiye’de sınırlı talep olan bu operasyona avrupa ülkelerinden ciddi boyutta talep bulunmaktadır.

Sizi Arayalım

  Popo Estetiği Tercih Edilme Sebepleri

  Kalça şekilleri arasında A formunda aşağı indikçe genişleyen bir popoya sahip olmak günümüz toplumunda daha çekici kabul edilen bir vücut yapısıdır. Diğer şekiller yuvarlak O, kare H, v şekilli popo tipleridir. En çok tercih edilen A ve daha sonra O şeklindeki kalçalardır. H şekilli kalçalar liposuction ve yağ transferi ile şekillendirilirken, V şeklindeki kalçalar ise poponun alt bölümüne yağ transferi yapılarak istenen forma getirilebilir.

  Kalçaya Yağ Enjeksiyonu /Transferi

  Göbek ve vücudun diğer bölgesinden alınan fazla yağların kalçaya transfer edilmesiyle, hem fazla yağlar istenmeyen bölgeden uzaklaştırılır, hem de popo istenen şekle ve büyüklüğe kavuşur.
  Bu işlem ile birden fazla amaca hizmet etmiş olur. İnceltmek ve şekillendirilmek istenen bölgelerden yağlar alınır istenen form verilir. Diğer yandan popoya enjekte edilen yağlar ile popo büyür ve şekil verilir. Ortaya memnuniyet verici sonuçlar çıkar.

  Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

  Öncelikle hastanın beklentileri dinlenip vücut yapısı da incelenerek seçenekler sunulur. Liposuction, yağ transferi, protez gibi ihtiyaç duyulan işlemlerden biri ya da birkaçı da birden yapılabilir.
  Operasyon genel anestezi altında yapılır. İki aşamalı olarak gerçekleşir. İlk olarak yağ alınacak bölgeden liposuction ile yağlar alınarak inceltme ve şekillendirme yapılır, daha sonra kalça alınan yağlar kalçaya istenen şekil verilerek büyütme sağlanır.

  Brezilya Popo Estetiği Sonrası Süreç

  Ameliyat sonrası korse giydirilir, 3 hafta kullanması istenir. 3 hafta popo üzerine direkt oturmamaları istenir, özel yastık verilen yastıkla oturulabilir. Sosyal hayata dönüş 10 gün civarı sürer buun sebebi de popo üstüne oturulmamasındandır.

  Brezilya Popo Estetiğinin Riskleri Nelerdir?

  Popo estetiğinde de bütün cerrahi operasyon gibi çeşitli riskler mevcuttur.  Görülme oranı çok düşük olan bu riskler teknie göre farklılık gösterir.
  Popoya yağ enjekte edildikten sonra bu yağ greftlerinin bir kısmı zamanla emilir. Doğru şekilde yapılan yağ trasnferi sonrası yağ greflerinin emilim oranı ortalama %30-40’dır. Enjekte edilen yağlar zaten kişinin kendi vücudundan alındığı için bu yağ hücrelerinin %60-70’i canlı kalır ve kalıcı bir dolgunluk sağlanır.

  Silikon protez ile yapılan popo büyütme operasyonunda karşılaşılabilen riskler ise;
  İzlerde yaşanabilen geç iyileşme, enfeksiyon kapma, sıvı birikimi, kapsül oluşumu, geçici ağrılar, ender olarak da protezin kayması olabilir.

  Risklerin yaşanmaması için doktorun hastanın vücudunu iyi incelemesi, hastanın beklentilerini dikkate alırken vücudun şekline göre kabul edilebilir sınırlarda operasyon yapılması gerekmektedir. Operasyonun yüksek standartlarda bir ameliyathanede yapılması da önemlidir.

  SIK SORULAN SORULAR

  Kalp ve akciğer hastalığı olmayan herkes brezilya poposu estetiği olabilir.

  Yağ enjeksiyonu ile sadece popo şekillendirilip estetik kazandırılırken, brezilya poposu estetiğinde (Brazilian Butt Lift) popo ile birlikte belin inceltilmesi ve böylece brezilya poposu olarak tarif edilen vücut tipine kavuşulması sağlanır.

  İdeal kilosunda olanlar ya da biraz daha üzerinde olmak sorun oluşturmaz. Popo estetiği sonrasında ise kilo korunması önemlidir.

  Karın, simit ya da sırt kısmındaki vücutta fazla yağların olduğu uygun bölümlerden alınabilir.

  Brezilya poposu estetiğindeki riskler nadir görülür.

  • Kanın pıhtılaşması
  • Enfeksion oluşması
  • Cilt altında topak oluşması
  • Yağ embolisi

  Popoda ve ya alınan bölgede 4 mmlik muhtemel mini izler kalması olasııdır. Zamanla bu izler iyileşerek belirsizleşecektir.

  Popo estetiği sonucu kalıcı olmakla birlikte aşırı kilo değişimleri vücudunuzun tüm bölümlerini olduğu gibi popo bölümünü de değiştirebilir.

  Ameliyat sonrası 1 hafta içinde sosyal yaşantıya dönülebilir.

  Fiziksel olarak güç gerektirmeye işlerde çalışanlar 1 hafta sonra çalışma hayatına dönebilirler. Farklı bir işte çalışması durumunda doktorumuz tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır. 

  Brezilya popo estetiği operasyonundan 3 gün sonra duş alabilirsiniz.

  Ameliyattan  4-6 hafta sonra spor yapmaya başlanabilir.

  TOP