Boyun Germe Estetiği - Lovest Estetik Kliniği

Boyun Germe Estetiği Nedir?

Boyun germe estetiği, boyun derisinde meydana gelen bollaşma ve sarkmalar nedeniyle oluşan kötü görüntü ve rahatsız edici durumu ortadan kaldırmak için uygulanan estetik operasyondur.

Bu deri sarkma ve bollaşmaları aynı zamanda çene ile boyun arasındaki açının kaybolmasına neden olmaktadır. Bu da daha yaşlı görünmenize yol açabilir.

Ayrıca gıdı bölgesinde yağlanmayla da kötü bir görünüm olabilir. Kilo verseniz dahi gitmeyebilen bu durum estetik operasyonla rahatça giderilebilmektedir. 

Sizi Arayalım

  Boyun Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Aşağıda saydığımız kişilerin boyun estetiği yaptırması uygundur. Bunun dışındaki durumlarda da uzman doktorlarımız değerlendirme yaparak karar vermektedir.

  • Boyun bölgesinde deri bollaşması ve sarkmaları olan kişiler,
  • Aşırı kilo alıp, verme sonucu boyun bölgesinde estetik olmayan görüntüye sahip olanlar,
  • Gıdı bölgesinde yağlanma sonucu kötü görüntü oluşanlar,
  • Küçük çeneli insanlarda boyun bölgesindeki deformasyon yaşayanlar,

  Boyun germe estetiği için kliniğimize başvurarak uzman doktorlarımız ile görüşme sağlarlar.

  Boyun Germe Estetiği Hangi Tekniklerle Yapılır?

  Boyun germe estetik operasyonu tek bir operasyondan ziyade bir operasyonlar bütünü şeklindedir. Özellikle diğer estetik operasyonlarla da bir uygulanabildiği için bu süreç doktorumuz tarafından sizin durumunuzu ve beklentilerinizi dinledikten sonra belirlenir.

  Operasyon Süreci Nasıldır?                                                                    

  Süreç boyun bölgesi ile ilgili şikayeti olan kişilerin kliniğimize başvurması ile başlar. Hastalarımız uzman doktor tarafından muayene edilerek mevcut durumları tespit edilir. Hastanın şikayet ve beklentileri dinlenerek kişi için en uygun operasyon süreci belirlenir. 

  Yapılacak operasyon ve teknik belirlendikten sonra hasta bilgilendirilerek operasyon başlatılır. Genellikle yüz germe estetiğindeki gibi kulak arkasından kesi yapılarak sarkan boyun derisi yukarı doğru gerdirilerek sarkmalar ve kırışıklıklar giderilir. Bu bölgeden fazla olan deri çıkarılır. Bu işlem aynı zamanda çene ve boyun arasındaki açının da düzelmesini sağlar. Ayrıca bazı hastalarımızda gıdı bölgesinde yağlanma yada farklı durumlar olabilir. Bu durumlarda da gıdı bölgesi için de işlem gerçekleştirilir. Bu kişinin beklentisi ve doktorumuzun değerlendirmesi sonrasında belirlenmektedir.  

  Boyun germe ameliyatı tek başına yapılacaksa yaklaşık 1,5-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında 1 gün hastanede kalıyor. Sonrasında taburcu edilir. Hastaya ameliyat sonrası bir korse verilir ve bu korseyi 10 gün kullanması gerekmektedir. 10 günden sonra da aralıklarla 3 haftaya kadar kullanmasını istenir. İyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gündür. 14 gün sonra normal hayatına dönebilmektedir.

  Boyun germe estetiği

  Boyun Germe Estetiği Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Boyun germe estetik operasyonunda da bir takım dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Ameliyat ve ameliyat sonrası iyileşme sürecinin iyi geçmesi için şunlara dikkat etmelisiniz.

  • Her estetik operasyonda olduğu gibi boyun germe estetik operasyonundan önce de mutlaka kişi şikayetlerini ve beklentilerini doktor ile eksiksiz anlatmalıdır.
  • Özellikle aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa bunlar mutlaka doktora iletilmelidir.
  • Ameliyat öncesinde sigara ve alkol kullanımına ara vermeniz gerekmektedir.
  • Daha önce benzer bir operasyon geçirildiyse mutlaka doktora iletilmelidir.
  • Ameliyat sonrasında en az 4 hafta saçlarınıza boya gibi işlem yaptırmamanız gerekmektedir. Bu yüzden yaptırıyorsanız bunu ameliyat öncesinde yaptırmanızı tavsiye ederiz.
  • Operasyona geldiğinizde rahat kıyafetler olması, rahat giyilecek gömlek gibi kıyafetler tercih edilmesi iyi olacaktır.

  Boyun Germe Estetiği Yaptırdıktan Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Boyun germe estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Boyun ve çevresi darbe ve travmalara karşı dikkat edilmeli ve korunmalıdır.
  • Boyun estetiği sonrasında morluk ve şişlik meydana gelebilir.
  • Ameliyat sonrası drenler 2-3 gün sonra alınır, dikişler de 5-7 gün sonra alınır.
  • Ameliyattan sonra 10 gün korse kullanılmalıdır. 10 günden sonra da aralıklarla 3 haftaya kadar kullanmasını istenir.
  • İyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gündür. 14 gün sonra normal hayatına dönebilmektedir. Yurt dışından gelen hastaların 5-7 gün Türkiye'de kalmaları istenir.
  • Hastaların spor ve sosyal hayata dönüşleri ise 4-6 hafta arasında değişmektedir.
  • Tam iyileşme süreci 4-6 aydır. Bu sürede sonunda sonuç tam olarak gözlemlenmektedir.
  • Ameliyat sonrası doktorun belirlediği aralıklarla kontroller gerçekleştirilmeli ve bu kontroller aksatılmamalıdır.

  SIK SORULAN SORULAR

  Evet, genellikle kalıcı sonuçlar sunar. Fakat yaşlanma devam edeceği de unutulmamalıdır. 

  Sık sık yada aşırı kilo alıp verme sonucunda ve yaşın ilerlemesi ile boyun bölgesinde bollaşma, sarkma ve kırışıklık olan kişiler için uygundur.

  Yüz germe estetiği gibi farklı operasyonlarla birlikte yapılabilmektedir. Birlikte yapılabilecek operasyonlar için doktorumuzdan bilgi almanızda fayda vardır.

  Hayır. Boyun germe işleminde sadece ameliyat ile etkili sonuca ulaşılabilir.

  Boyun germe ameliyatında her cerrahi işlemde olan enfeksiyon kapma ve kana riski bulunmaktadır. Fakat bu durumlar çok nadir olarak görülmektedir.

  Evet, operasyon genel anestezi ile yapılmaktadır.

  Ameliyat tekniği beklentiniz ve uygulanacak işleme bağlı olarak doktor tarafından belirlenmektedir.

  Ameliyattan sonra iyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gündür. 14 gün sonra normal hayatına dönebilmektedir. 

  Fiziksel olarak güç gerektirmeye işlerde çalışanlar 10 gün sonra çalışma hayatına dönebilirler. Farklı bir işte çalışması durumunda doktorumuz tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

  Ameliyattan 4 gün sonra duş alabilirsiniz.

  Operasyondan 4-6 hafta sonra spor yapmaya başlamaları tavsiye edilmektedir. Yapılacak spor doktorla paylaşılarak bu süre belirlenebilir.

  Hayır, boyunda belirgin bir iz kalmamaktadır.

  Evet. Operasyon sonrası hafif şişlik ve morluk meydana gelebilir. Bunun için endişelenmeyin. Bu şişlik ve morluklar kendiliğinden geçecektir.

  TOP