Alın Germe Fiyatları 2022| Alın Estetiği Ameliyatı - Lovest Clinic
Alın Germe Estetiği - Lovest Estetik Kliniği

Alın Germe Estetiği Nedir?

Yaşın artmasıyla kırışan, gizlenmesi de zor olan bir bölgedir alın. Aşırı mimik yapmak da bu kırışmaya etki etmektedir. Bu kırışıklıkların giderilmesi ve genç bir görünüm elde etmek için yapılan operasyona da alın germe estetiği denilmektedir.

Alın için en çok yapılan işlem dolgu yada botoks gibi cerrahi olmayan müdahalelerdir. Fakat bunların fayda etmediği durumlarda yada daha kalıcı sonuçlar için alın germe ameliyatı uygun olmaktadır. Tek başına yapılabildiği gibi diğer yüz estetik ameliyatları ile birlikte de gerçekleştirilebilir.

Sizi Arayalım

  Alın Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Aşağıda saydığımız kişilerin alın germe estetiği yaptırması uygundur. Bunun dışındaki durumlarda da uzman doktorlarımız değerlendirme yaparak karar vermektedir.

  • Kaşlarında ve alın bölgesinde aşağı doğru düşme olanlar,
  • Alın bölgesinde derin kırışıklı olanlar,
  • Daha önce botoks yada dolgu ile istediği görünüme sahip olamayanlar,
  • Alt ve üst göz kapağı estetiği ile birlikte alnının da genç görünüm olması için hepsinin dahil olduğu operasyonu tercih edenler

  Alın germe estetiği için kliniğimize başvurarak uzman doktorlarımız ile görüşme sağlarlar.

  Alın Germe Estetiği Hangi Tekniklerle Yapılır?

  Alın germe estetiği genel anestezi altında 2 farklı şekilde yapılabilir.

  • Klasik germe ameliyatı yöntemi
  • Endoskopik alın germe ameliyatı yöntemi

  Endoskopik alın germe ameliyatında çok büyük kesilere gerek kalmadan minik kameralar sayesinde operasyon rahatça gerçekleştirilmektedir. Burada sizin için en uygun yöntem uzman doktorumuz tarafından durumunuz incelendikten sonra belirlenmektedir.

  Operasyon Süreci Nasıldır?                                                                    

  Süreç alın bölgesi ile ilgili şikayeti olan kişilerin kliniğimize başvurması ile başlar. Hastalarımız uzman doktor tarafından muayene edilerek mevcut durumları tespit edilir. Hastanın şikayet ve beklentileri dinlenerek kişi için en uygun operasyon süreci belirlenir. Hastaya hangi yöntemle alın germe ameliyatı yapılacağı tespit edildikten sonra hastaya bununla ilgili bilgi verilir. Operasyon yaklaşık 1,5-2 saat kadar sürmekte ve genel anestezi altında yapılmaktadır. 

  Operasyon şu şekilde olur; Alın etrafından kesiler açılır. klasik yöntemde de ve endoskopik yöntemde de kesiler saçlı deriden yapılmaktadır. Bu sayede belirgin biz iz kalmaz. Endoskopik yöntemde daha az kesi açılır minik kameralar ile işlem yapılır. Sonrasında alın derisindeki fazlalık ve tahribat uzaklaştırılarak gergin bir şekilde yerleştiriliyor. 

  Alın Germe Estetiği Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi alın germe estetiği operasyonunda da bazı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

  • Her estetik operasyonda olduğu gibi alın germe estetiği operasyonundan önce de mutlaka kişi şikayetlerini ve beklentilerini doktor ile eksiksiz anlatmalıdır.
  • Özellikle aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa bunlar mutlaka doktora iletilmelidir.
  • Ameliyat öncesinde sigara ve alkol kullanımına ara vermeniz gerekmektedir.
  • Ameliyat sonrasında en az 4 hafta saçlarınıza boya gibi işlem yaptırmamanız gerekmektedir. Bu yüzden yaptırıyorsanız bunu ameliyat öncesinde yaptırmanızı tavsiye ederiz.
  • Daha önce alın germe yada alınla ilgili bir operasyon geçirildiyse mutlaka doktora iletilmelidir.
  • Operasyona geldiğinizde rahat kıyafetler olması, rahat giyilecek gömlek gibi kıyafetler tercih edilmesi iyi olacaktır.

  Alın Germe Estetiği Yaptırdıktan Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Alın germe estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Alın çevresi daima hijyenik tutulmalıdır.
  • Alın ve çevresi darbe ve travmalara karşı dikkat edilmeli ve korunmalıdır.
  • Alın çevresinde hafif morluk ve şişlik meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda buz uygulaması ile kısa sürede azalması sağlanabilir
  • İlk 1 ay boyunca saçları boyatmamalı, sıcak fön uygulamamalısınız.
  • İlk1 ay yakın temas gereken sporlardan ve ağır fiziksel egzersizlerden kaçınılmalıdır.
  • Ameliyattan 10 gün sonra fiziksel güç gerektirmeyen işlerde çalışanlar çalışma hayatına dönebilir. Fiziksel güç gerektiren işte çalışanlar 1 ay sonra işlerine dönebilirler.
  • Operasyon sonrası uyuşukluk ve ağrı durumlarında mutlaka doktorumuza danışın. 

  SIK SORULAN SORULAR

  Evet genellikle kalıcı sonuçlar sunar. Fakat yaşlanma devam edeceği de unutulmamalıdır. 

  Kişi ameliyattan 2 hafta sonra normal günlük yaşantısına dönebilir.

  Ameliyattan 10 gün sonra fiziksel güç gerektirmeyen işlerde çalışanlar çalışma hayatına dönebilir. Fiziksel güç gerektiren işte çalışanlar 1 ay sonra işlerine dönebilirler.

  Alt, üst göz kapağı estetiği gibi farklı operasyonlarla birlikte yapılabilmektedir. Birlikte yapılabilecek operasyonlar için doktorumuzdan bilgi almanızda fayda vardır.

  Evet. Operasyon sonrası hafif şişlik ve morluk meydana gelebilir. Bunun için endişelenmeyin. Bu şişlik ve morluklar yaklaşık 1 haftada kendiliğinden geçecektir.

  Dikişler genellikle ameliyattan 1 hafta sonra alınmaktadır. Ameliyat sonrası doktorumuz bunun için size gün verecektir.

  Ameliyattan 1 hafta sonra yürüyüş gibi hafif tempo spor yapılabilir. İlk1 ay yakın temas gereken sporlardan ve ağır fiziksel egzersizlerden kaçınılmalıdır. Operasyondan 1 ay sonra spor yapmaya başlamaları tavsiye edilmektedir. Yapılacak spor doktorla paylaşılarak bu süre belirlenebilir.

  Operasyondan iki gün sonra pansuman çıkarılır. Ayrıca dren varsa o da aynı zamanda çıkarılır.

  Evet, operasyon genel anestezi ile yapılmaktadır.

  Ameliyattan sonraki ilk 1 hafta mutlaka güneşten korunmalısınız. Çünkü kesi izlerinin çabuk iyileşmesi sağlamak için güneşe maruz kalmamak önemlidir.

  Dikkatli olmak kaydı ile sakal tıraşı olmalarında bir sorun yoktur.

  Ameliyattan 4 gün sonra duş alabilirsiniz.

  Ameliyat kalıcı sonuçlar sunsa da yaşlanma devam edeceği için bir miktar kırışıklık oluşması mümkündür.

  Hayır, kesiler saçlı deri üzerinden atılacağı için dikiş izleri belli olmamaktadır. 

  Evet. Operasyondan sonra 2-3 gün bandaj uygulaması yapılmalıdır. Elastik bandaj uygulaması özellikle saçlı deri ile alın bölgesine yapılmalıdır.

  Operasyonun başarılı olabilmesi için hasta ve doktorun detaylıca konuşmuş, hasta isteklerini bildirmiş, şikayetlerini anlatmış ve doktorda bunlara yönelik yapacağı operasyon hakkında hastaya bilgi vermiş olması ve sonrasında operasyonun uygun ve steril bir ortamda, alanında uzman doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Tüm bu şartlar sağlanarak operasyonun başarılı geçmesi mümkündür.

  TOP